Поврзи се со нас

Гостивар

Тимот на ЕБР првопласиран на Турнирот во чест на д-р Трајче Нешковски

Објавено

на

На првиот Меморијален турнир во мал фудбал што се одржа денес во Гостивар, во чест на д-р Трајче Нешковски, победата ја понесе екипата на ЕБР. Во финалето, тие ја совладаа екипата на СДММ. Пехарите на прво и второпласираните им ги додели директорот на Агенцијата за млади и спорт Наумче Мојсоски.

Со доделување на пехарите и благодарници за поддржувачите, попладнево се заокружи  Меморијалниот турнир, со кој се слави животот и делото на прерано починатиот доктор од Гостивар Трајче Нешковски.

„Сите знаеме кој беше доктор Трајче Нешковски, секој  збор што ќе го кажеме е мал за толку голема личност како него. Преку овој турнир сакаме да му оддадеме неизмерна почит затоа што беше пред се‘ голем човек, пријател, хуман и посветен на својата професија, за сите заложби како доктор и професионалец“, рече на отворањето на настанот, Предраг Крстовски, кој заедно со Будимир Тримчевиќ се иницијатори на Меморијалниот турнир.

 

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 3 недели

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 3 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 4 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 4 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 7 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 8 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 8 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

АНКЕТА:

Дали ќе гласате на претстојните ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ и ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2024?
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена