fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Тинејџерка побегнала од дома, полицијата ја нашла кај дечкото во Чегране

Објавено

на

Малолетничка од селото Падалиште среде ноќ побегнала од дома, а полицијата ја пронашла кај нејзиниот дечко. Како што информира Секторот за внатрешни работи, ноќеска околу  3 часот и 40  минути во Полициската станица Гостивар, 41 годишен жител на селото Падалиште пријави дека неговата 15 годишна ќерка, претходната вечер, два часа после полноќ, излегла и се оддалечила од домот.

„По преземени мерки ќерката е пронајдена во  село Чегране кај лице со кого била во љубовна врска околу пет месеци. Поради расчистување на настанот лицето Х.А. е приведено во ПС Гостивар, каде што е задржано за понатамошна постапка.“, извести СВР.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Обновени се податоците: Проверете дали сте добитник на финансиска помош од 6.000 денари

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 4 недели

Надминат проблемот на „купувај домашно“ приговори може да поднесуваат и граѓаните на Општина Гостивар

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 4 недели

На „купувам домашно“ нема опција за приговор за граѓани на Гостивар

Гостиварпред 6 дена

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!