Поврзи се со нас

Спорт

Точно на пладне, во Скопје ќе се сретнат Феникс 2010 и КК Гостивар

Објавено

на

Во нешто помалку популарен термин кој повеќе е одлика за натпреварите од втората лига, по желба на домаќините од 12 часот, во СЦ Јане Сандански ќе се сретнат екипите на Феникс 2010 и КК Гостивар.

За домаќините ова е премиерна сезона во најелитното кошаркарско натпреварување во земјава. Од одиграни 5 кола, Феникс успеаа да запише 2 победи против екипите на Ангели и ФМП Академија, загубија од Кожув, Пелистер и Работнички.

КК Гостивар во овој дуел влегува по серија од 4 победи, и според изгледот на табелата гостиварци не би требало да имаат сериозни проблеми во обидите да стигнат до уште еден првенствен триумф. Ова ќе биде прв официјален дуел помеѓу овие две екипи.

МРТВ најави директн пренос од овој натпревар, на интернет може да го следите ТУКА.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Македонијапред 3 минути

Со одлука на НП „Шар Планина“ се забранува користењето ратраци за скијачки тури

Вестипред 2 часа

Прележаните од ковид со зголемен ризик од болести на желудникот и цревата

Занимливостипред 14 часа

(ВИДЕО) Дали сте слушнале за „прстот на судбината“? Природен феномен кој сè што ќе допре го претвора во мраз – и го убива!

Вестипред 17 часа

Апарати во домот кои трошат најмногу струја кога се вклучени, а не ги користите

Вестипред 19 часа

Цените на гасот во Европа на најниско ниво во последните 18 месеци

Гостиварпред 20 часа

Над 60 казнети за брзо возење во Гостивар при вчерашната акција

Македонијапред 21 час

Се намалува цената на горивата од полноќ

Гостиварпред 22 часа

Во Гостивар уапсени 15 лица поради наркотици

Македонијапред 23 часа

Цените на оризот и јајцата ќе се замрзнат утре, на која сума уште не се знае

Гостиварпред 4 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Наша цел е поправедно општество и еднаквост, порачаа гимназијалците од Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 1 недела

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Македонијапред 2 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Гостиварпред 4 недели

Гостивар: Со картица од бившата вадел пари од банкомат

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена