Поврзи се со нас

Гостивар

„Тојота“ украдена во Скопје пронајдена во Гостивар

Објавено

на

Денес (21.07.2022) во 13.05 часот на улица „Гоце Делчев“ во Гостивар, полициски службеници од Полициската станица Гостивар го лишиле од слобода 40 годишниот Г.Б. од Скопје, поради сомнение дека денеска од паркинг на Градежен институт Скопје одзел патничко возило „тојота хајлукс“, сопственост на Институтот, кое било оставено со клучеви на бравата.
„Денеска околу 12.00 часот во ЕВР Карпош, вработен во Градежниот институт пријавил дека било одземено возилото од паркингот, по што биле преземени мерки и во координација со Полициската станица Гостивар, возилото било сопрено, а сторителот бил приведен. По целосно документирање на случајот ќе следува соодветна пријава.“, извести МВР.
Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена