Поврзи се со нас

Занимливости

Торта, класична уметност и поп арт, резултатот е феноменален

Торта, па зошто да не и со специјален дизајн. Имено, слаткара во Москва “Тортик Анушка“, водена од брат и сестра Рустам Кунгуров и Мадина Јаворскаја, успеа да го соедини правењето торти со класичната и поп уметност. Резултатот е спектакуларен.

Tortik-Annushka-Artistic-Cakes-DesignsTortik-Annushka-Artistic-Cakes-DesignsTortik-Annushka-Artistic-Cakes-DesignsTortik-Annushka-Artistic-Cakes-DesignsTortik-Annushka-Artistic-Cakes-DesignsTortik-Annushka-Artistic-Cakes-DesignsTortik-Annushka-Artistic-Cakes-DesignsTortik-Annushka-Artistic-Cakes-Designs

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА

Дали сте задоволни од понудените мерки на Владата, за справување со економската криза?

Резултати од анкетата

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!