fbpx
Поврзи се со нас

Култура

„TOUR DE STAND UP”, доаѓа за прв пат во Гостивар, во Центарот за Култура “АСНОМ”

Објавено

на

Најактуелниот stand up-комичар во изминатиот период кај нас, Бојан Велевски, во рамки на својата турнеја „TOUR DE STAND UP”, доаѓа за прв пат во Гостивар, во Центарот за Култура “АСНОМ”!

„TOUR DE STAND UP” е претстава во која Бојан ќе го изведе најдобриот свој материјал или најдоброто од над 300 настапи, сублимирано во само 75 минути! Воедно, тој ветува уникатно искуство, ветувајќи гостиварчани, ќе се смеат 75 минути, на секои 20 секунди!

Настанот е закажан за 05.10 – среда, во Центарот за Култура “АСНОМ”, со почеток од 20:00 часот. Влезниците за настанот кој не смеете да го пропуштите се по цена од 100 денари, а истите можете да ги резервирате на телефонскиот број 070 721-797

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!