fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Трагедија во Гостивар – Удавена 20 годишна девојка во Вардар, се трага по машко лице

Објавено

на

Околу 3 часот после полноќ, по неколкучасовна потрага, од водите на Вардар во Гостивар, било извлечено безживотно женско тело. Екипи трагаат и по машко лице кое завршило во реката.

Според информациите од СВР Тетово, околу полноќ, повеќе граѓани пријавиле дека женско лице скокнало во Вардар од малиот метален мост близу градскиот пазар. Според пријавеното, веднаш потоа во реката скокнало и машко лице. Потрагата во надојдените води на Вардар започнала набрзо. Околу 3 часот, во Старо Чајле граѓани и пожарникари го извлекле телото на 20 годишна девојка од Гостивар. Екипа на Итната медицинска помош констатирала смрт.

Извршен бил увид и по наредба на јавен обвинител врз телото ќе се врши обдукција.

Полицијата информира дека потрагата по 45 годишното машко лице, кое скокнало во Вардар продолжува.

 

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Како треба да се одвива наставата во училиштата?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Гостиварпред 27 минути

Еве го распоредот на часови кои ќе се емитуваат на МТВ

Гостиварпред 3 часа

Презентација во Гостивар – Млеко, месо, риба, мед, ајвар, туршија…како фармерите да ги пласираат дирекно во маркетите

Гостиварпред 4 часа

Состанок во Гостивар – Многу ученици немаат услови да се вклучат во онлајн наставата

Гостиварпред 5 часа

Младинци на плоштадот во Гостивар делеа бесплатни маски и средства за дезинфекција

Гостиварпред 5 часа

Регион на Гостивар има вкупно 89 активно болни со корона, денес потврдени 5 новозаразени и 5 оздравени

Гостиварпред 6 часа

Листа на училишта во Општина Гостивар кои добија согласност за настава со физичко присуство

Вестипред 9 часа

Синдикатот на УПОЗ бара да се повлече одлуката за фиксно работно време

Македонијапред 10 часа

Од утре администрацијата со фиксно работно време од 8 до 16 часот

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!