fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Трагедија во скопски Чаир: Двајца загинати и еден повреден при одрон на земја

Објавено

на

Двајца работници загинале еден е повреден при рушење на земја од ископ на канал во близина на зграда на улицата Кемал Сејфула во скопски Чаир, известува Канал 5

Од противпожарните екипи велат дека несреќата се случила околу 11 часот .

Во моментот кога тие пристигнале на местото на одронот двајцата работници веќе биле починати  тие успеала  да извлечат жив само еден работник кои е повреден и згрижен во Градската болница Наум Охридски.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!