Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!  • Дата: 24/06/2019 | 10:41

Трагедија во Скудриње – Паркиран камион се придвижил и усмртил маж

Трагичен настан се случил вчера (23 јуни) околу пладне во долнореканското село Скудриње, во кој животот го загубил жител на селото.

Министерството за внатрешни работи соопшти дека вчера во 12.30 часот било пријавено дека починал 57 годишниот И.Е. од Скудриње, откако бил поклопен од камион „Там“ (негова сопственост) кој се придвижил откако претходно, тој го паркирал со намера да истовари стока во касапница.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Полициската станица Гостивар. По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот е предадено за обдукција.

Напишете коментар