fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Трагедија: Загина момче во несреќа на патот Гостивар-Кичево

Објавено

на

Сообраќајна несреќа која се случила околу 14.30 часот, на магистралниот пат Гостивар-Кичево, заврши кобно за 25 годишно момче од селото Здуње.

Според информациите од Секторот за внатрешни работи Тетово, моторцикл Јамаха без регистарски таблици, што го управувал 25 годишниот Х.А. од Здуње, удрил во приколка на трактор, исто така без таблици, што го управувал 26 годишниот Ш.А. од селото Равен.

Од ударот моторциклистот се здобил со тешки телесни повреди, од кои починал. Лекарската екипа која пристигнала набрзо, констатирала смрт.

Во тек е увид на местото на настанот што го врши Јавен обвинител и полициски екипи.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 4 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 3 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 1 недела

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 2 недели

Водата од градскиот водовод во Гостивар забранета за пиење поради заматеност

Спортпред 2 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!