fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Трагичен случај во Лазарополе – Работник го загубил животот

Објавено

на

Педесет и тригодишен државјанин на Албанија вчера починал по несреќа при сечење на дрва со моторна пила, во шума во атарот на селото Лазарополе, во месноста „Јама“. Според инфромациите од полицијата, врз главата на албанскиот државјанин К.Ц. паднала гранка и му нанесла тешки телесни повреди, од кои веднаш загубил свест.

„Набрзо, повредениот  со возило на Националниот парк „Маврово“ префрлен е во дебарската болница, по што пренесен е во Охридската болница „Свети Еразмо“, каде ноќеска околу 2 часот им подлегнал на задобиените повреди“, соопшти СВР Тетово.

Работникот бил ангажиран преку приватна струшка фирма, која имала тендер за сечење и транспорт на огревно дрво. Јавен обвинител и екипа од Секторот за внатрешни работи Тетово извршиле комплетен увид и се работи на расчистување на случајот.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 4 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 3 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 1 недела

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 2 недели

Водата од градскиот водовод во Гостивар забранета за пиење поради заматеност

Спортпред 2 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!