fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Трет протест против поскапувањето на струјата во Гостивар

Објавено

на

Во Гостивар се одржа протест трет по ред, против поскапувањето на цената на струјата, откако беше одлучено сметките за електрична енергија да бидат повисоки за 7,4 отсто. Овој пат своето незадоволство жителите на овој регион го искажаа на поинаков начин, во вид на протестен марш со автомобили.

Маршот започна од гостиварската патарина и возилата се движеа во правец на Кичево, до здуњска крстосница. За времетраењето на маршот сообраќајот се одвиваше отежнато и беше регулиран од полициски службеници.

Учесниците уште еднаш испратија порака дека се против поскапувањето на струјата и го повторија нивните барања: да се стави вон сила одлуката за поскапување на цената на струјата за 7,4%, цената да се намали за 20%, да се укине монополот на услугите на ЕВН и да се укине Регулаторната комисија за енергетика.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Како треба да се одвива наставата во училиштата?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Гостиварпред 2 часа

Презентација во Гостивар – Млеко, месо, риба, мед, ајвар, туршија…како фармерите да ги пласираат дирекно во маркетите

Гостиварпред 3 часа

Состанок во Гостивар – Многу ученици немаат услови да се вклучат во онлајн наставата

Гостиварпред 3 часа

Младинци на плоштадот во Гостивар делеа бесплатни маски и средства за дезинфекција

Гостиварпред 4 часа

Регион на Гостивар има вкупно 89 активно болни со корона, денес потврдени 5 новозаразени и 5 оздравени

Гостиварпред 5 часа

Листа на училишта во Општина Гостивар кои добија согласност за настава со физичко присуство

Вестипред 7 часа

Синдикатот на УПОЗ бара да се повлече одлуката за фиксно работно време

Македонијапред 8 часа

Од утре администрацијата со фиксно работно време од 8 до 16 часот

Македонијапред 10 часа

Владата одобри дневен престој во училиштата и отворање на Дневните центри за лица со попречености

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!