fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Три физички напади пријавени во Гостивар последните 24 часа

Објавено

на

Вчера (28 март) околу 22 часот и 30 минути во Врапчиште, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар привеле 45 годишник и неговиот малолетен син од ова село и 61 годишник од Калиште, кои околу 18 часот и 30 минути на локалниот пат Врапчиште-Топлица, физички нападнале 37 годишно лице од Врапчиште. Според пријавеното, во нападот малолетникот употребил и дрвен предмет. Се расчистува и документира случајот и против инволвираните ќе следуваат поднесоци, соопшти СВР.

Вчера (28 март) во 19 часот, 19 годишен гостиварец во СВР Тетово пријавил дека околу 17 часот и 30 минути на улица „Илинденска“ во Гостивар физички бил нападнат од едно лице. Во 13 часот и 10 минути, 39-годишна жителка на гостиварско село во СВР Тетово пријавила дека околу 9 часот во нивниот дом физички била нападната од нејзиниот 30-годишен посинок. Се расчистуваат и документираат случајите.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!