fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Три лавини во близина на Бигорски, повреден патник во возило

Објавено

на

На регионалниот пат Маврово-Дебар, во близина на бензиската пумпа кај Бигорскиот манастир вечера паднале три лавини.

Како што информира градоначалникот на Општина Маврово Ростуше, Медат Куртовски една од лавините зафатила возило во кое еден од патниците е со лесна повреда на ногата.

„Екипи на Македонија пат, општина Маврово и Ростуше и Бигорскиот манастир се на терен со свои машини и работат на расчистување на лавините“, соопшти градоначалникот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!