Поврзи се со нас

Гостивар

Три лица лишени од слобода за пустошење шума во гостиварско

Објавено

на

СВР Тетово соопшти дека вчеравечер (16 ноември) во периодот од 20 часот и 40 минути до 1 по полноќ, полициски службеници на Одделението за внатрешни работи Гостивар ги лишиле од слобода  22 и 33 годишно лице од гостиварско Речане и 21 годишен државјанин на Албанија, поради сомнение за „ пустошење на шума“.

Дента во атарот на гостиварско Здуње спроти локалниот пат за Лешница, албанскиот државјанин со моторно возило истоварил огревни дрва без потребните документи, а за тоа бил ангажиран од 33 годишникот.

Тројцата се задржани во Полициската станица Гостивар за расчистување и документирање на случајот.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена