Поврзи се со нас

Гостивар

Три лица, меѓу кои и малолетник приведени во Чегране поради напад и повреда

Објавено

на

Утрово во 6.10 часот полициски службеници од Полициското одделение Чегране ги лишиле од слобода 40 годишниот Н.С., неговиот малолетен син, двајцата од Чегране, и 41 годишниот Б.Ф. од с.Церово, тетовско, поради постоење основи на сомнение дека околу 5.30 часот во Чегране, по претходна расправија околу недоразбирања во сообраќајот, физички го нападнале и со остар предмет го повредиле 39 годишниот Х.И. од Форино, соопшти СВР Тетово.

Повредениот бил пренесен во Општата болница „Ферид Мурад“ за укажување на лекарска помош. Тројцата со кривична пријава во текот на денот ќе бидат изведени пред судија на претходна постапка на Основен суд Гостивар.

Сподели ја веста:
Најновата емисија „МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Тема: ПЕНЗИОНЕРИ | Гостинка: Живка Матевска
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 4 недели

Во Гостивар ќе се одбележат 100 години од раѓањето на еден од најголемите херои на Македонија, Чеде Филиповски – Даме

Гостиварпред 2 недели

Потресувачки случај на самоповреда и напад во семејство во гостиварско, четири лица пренесени во болница

Гостиварпред 2 недели

Филмско разбојништво во атар на Чегране, украдени над 500 кг. марихуана од фабрика за канабис

Гостиварпред 2 недели

Гостиварката Тамара со број 6, почна гласањето за Јуниор Евросонг

Гостиварпред 4 недели

Во еден по полноќ во Гостивар приведена девојка оти нарушила ред и мир

Гостиварпред 2 недели

Лишен од слобода 51-годишен гостиварец поради физички напад врз неговата вонбрачна партнерка

Гостиварпред 4 недели

Тамара Грујеска во пресрет на Јуниорски Евросонг: Со нетрпение го чекам настапот во Ница, ќе дадам максимум од себе

Гостиварпред 3 недели

Заврши доказната постапка за „Ласкарци“

Гостиварпред 4 дена

Изменет режим на сообраќај на патот Тетово-Гостивар, ќе трае 6 месеци

Спортпред 13 часа

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 3 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 3 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 4 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 4 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 4 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Гостиварпред 4 месеци

Во Ниќифорово достоинствено и гордо одбележан 1 век од раѓањето на великанот Чеде Филиповски-Даме

Гостиварпред 5 месеци

Коњаницата „Бигорски Манастир–Патот на црешовото топче“ продефилира во Гостивар, најмладиот учесник е Никола од Тумчевиште

Гостиварпред 6 месеци

Завршна изложба на делата од ликовната колонија „Гостивар 2023“

Огласи за вработување:

Advertisement
.

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Tre persona, mes të cilëve edhe një i mitur, të arrestuar në Çegran për shkak sulmi dhe lëndimi

Објавено

на

Mëngjesin e sotëm në orën 06.10, zyrta policorë të Departamentit policor të Çegranit kanë arrestuar 40-vjeçarin NS, djalin e tij të mitur, të dy nga Çegrana dhe 41-vjeçarin B.F. nga fshati Cerovë i Tetovës, për shkak të ekzistimit të bazave të dyshimit se rreth orës 05:30 në Cegrane, pas një debati të mëparshëm për keqkuptime në komunikacion, kanë sulmuar fizikisht dhe me mjet të mprehtë 39-vjeçarin H.I. nga Forina, njoftoi SPB Tetovë.

I plagosuri është dërguar në Spitalin e Përgjithshëm Ferid Murad për tretman mjekësor. Të tre me kallëzim penal gjatë ditës do të paraqiten para gjyqtarit në procedurë paraprake në Gjykatën Themelore Gostivar.

Сподели ја веста:
Најновата емисија „МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Тема: ПЕНЗИОНЕРИ | Гостинка: Живка Матевска

Популарно изминативе 100 дена