Поврзи се со нас

Гостивар

Три лица приведени поради тепачка во локал во Гостивар

Објавено

на

СВР Тетово известува дека полициски службеници на Одделението за внатрешни работи Гостивар, вчера (28 ноември) во 19 часот ги привеле П.Л.(44), Н.К.(40) од Гостивар и Р.Р.(52) од долнореканското село Скудриње, кои непосредно пред тоа биле пријавени дека во угостителски објект на улица „Светозар Пеповски“ во Гостивар го нарушиле јавниот ред и мир со меѓусебна физичка пресметка.

Тројцата се задржани во Полициската станица Гостивар и против нив ќе следуваат поднесоци, стои во соопштението на полицијата..

Сподели ја веста:

Претседателски избори

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 4 недели

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 3 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 4 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 4 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 7 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 8 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 8 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

АНКЕТА:

Дали ќе гласате на претстојните ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ и ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2024?
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена