Поврзи се со нас

Македонија

Три напади и тепачки во Тетово вчера! Учествувале јатрви, малолетници…

Објавено

на

СВР Тетово регистрира три физички напади на тетовското подрачје кои се случиле во текот на вчерашниот ден (19 септември).

Околу 21 часот и 20 минути  на улица „Илинденска“ во Тетово биле лишени од слобода  Ш.Б.(72) и Ч.Б.(31) од тетовски Бродец и В.А.(28) од Тетово, кои меѓусебно физички се пресметувале и употребиле дрвени и метални предмети, а причина за пресметката биле семејни недоразбирања на В.А. со неговата 26-годишна сопруга. Инволвираните во пресметката Ш.Б. и Ч.Б. задржани се во Полициската станица Тетово за расчистување и документирање на случајот.

Во 16 часот во СВР Тетово пријавено е дека еден час пред тоа во близина на угостителски објект на улица „Илинденска“ во Тетово настанала физичка пресметка помеѓу шест малолетници од Тетово и тетовските села Селце, Желино, Голема Речица.

Во 14 часот и 10 минути, 31-годишна жена од тетовско село во СВР Тетово пријавила дека, по претходна расправија на нивните деца, во дворот од заедничката куќа физички била нападната од нејзината јатрва А.А.(44).

 

 

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 6 дена

Курсна листа на НБРМ и приватните менувачници во Гостивар

Македонијапред 2 недели

Најнова одлука: Од утре промената на возачките, сообраќајните и патните листови ќе бидат без надоместок

Македонијапред 4 недели

Ќе се доделуваат ваучери за инвертери, огласот утре

Што, како, каде?!пред 4 недели

Гаражна распродажба во РАМСТОР: Огромни попусти до 70% на шопинг до 11ти Февруари!

Гостиварпред 4 недели

Баба Нада со 90 години е најстар жител на Зубовце, денес пречека добри гости во домот

Македонијапред 2 недели

Граѓаните затекнати во странство по 12 февруари со стари пасоши, ќе можат да се вратат со патен лист

Гостиварпред 3 недели

Таравари: Куршумот најден пред мојот дом е со јасна заканувачка мафијашка порака

Гостиварпред 3 недели

Утре во Гостивар можни прекини на водата и намален притисок поради пуштање во употреба на нов резервоар

Гостиварпред 2 недели

Велјаноски: Одлуката за вработување во гостиварската болница е противзаконска, прекршителите да бидат повикани на одговорност

Гостиварпред 1 месец

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 2 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 3 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 3 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 6 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 6 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 7 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 7 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 7 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Огласи за вработување:

- Клуб Спорт 77
- Млекара Маврово с.Ижиште
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена