fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Три сообраќајки во една ноќ предизвикани од животни на автопатот Гостивар-Тетово

Објавено

на

Ноќеска (26 октомври) во периодот од половина час по полноќ до 6 часот и 30 минути, во СВР Тетово пријавени се три сообраќајни незгоди на автопатот Гостивар-Тетово-Скопје, во близина на Градечкиот надпатник и бензинска пумпа, предизвикани од животни, а во кои учествувале патничко возило „бмв“ и два автобуса, соопштуваат од полицијата.

Повредени лица нема, а причинета е само материјална штета. Увид извршиле екипи од Секторот за внатрешни работи Тетово.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ ТРЕБА ДА СЕ ЛЕГАЛИЗИРА МАРИХУАНАТА ВО ЗЕМЈАВА?

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!