fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Триесет и две годишен маж пријавен за исчезнат во гостиварската полициска станица

Објавено

на

Вчера во Полициска станица во Гостивар бил пријавен случај на исчезнато лице. Како што соопшти Минитерството за внатрешни работи, 35 годишниот Ш.К. од Пешкопеја, Албанија, пријавил дека исчезнал неговиот пријател И.М. на возраст од 32 години, исто така од Албанија, кој привремено работел во Гостивар. Според неговото кажување, пријателот од 24 јуни околу 10,45  часот заминал во Скопје со цел да работи кај лице од село Морани, но од тој момент не бил достапен на мобилен телефон.

МВР информира дека се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 4 недели

Надминат проблемот на „купувај домашно“ приговори може да поднесуваат и граѓаните на Општина Гостивар

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 1 недела

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 1 недела

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 4 недели

Какво време не‘ очекува оваа работна недела?

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!