fbpx
Поврзи се со нас

Здравје и убавина

Трик со кромид, кој ќе направи чудо за вашето здравје

Објавено

на

Луѓето се повеќе се насочуваат кон лековите на народната медицина за да го направат посилен нивниот имунолошки систем и решат некои од нивните здравствени проблеми.

На нашите стапала се наоѓаат точки, кои имаат моќно и директно дејство на нашите внатрешни органи, смета древната кинеска медицина. Телото природно се регенерира преку ноќ, а додатно може да ви помогне кромидот, доколку се одлучите да го употребите.

За да кромидот има ефективно дејство треба да ги направите следниве чекори:

Излупете го кромидот и исечете го во вид на прстени. Ставете ги на стапалата и облечете чорапи, за прстените да останат залепени на кожата. Кромидот има антибактериски својства, фосфорната киселина од кромидот, преку кожата влегува во крвотокот и со тоа ја прочистува крвта, а со тоа таа почнува подобро да циркулира, така има влијателно дејство врз подобрување на здравјето.

Состојките во кромидот имаат и антифунгално, односно антибактериско дејство, па со редовна употреба врз вашите стапала или доколку го конзумирате, ќе го направите посилен вашиот имунолошки систем, а со тоа ќе го намалите ризикот од појава на разни воспаленија на деловите од телото.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 4 недели

Надминат проблемот на „купувај домашно“ приговори може да поднесуваат и граѓаните на Општина Гостивар

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 1 недела

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 1 недела

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 4 недели

Какво време не‘ очекува оваа работна недела?

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!