fbpx
Поврзи се со нас

Референдум 2018

Трпевски: Недела е ден за историска одлука, да гласаме ЗА европска Македонија

Објавено

на

Пратеникот од Гостивар од редовите на Социјалдемократскиот Сојуз на Македонија, Благојче Трпевски, придружуван од сопартијците од Општинската Организација на СДСМ, денес одржа прес  преку кој ги повика граѓаните да излезат на гласање во недела и да го дадат својот глас ЗА на Референдумот.

„Во недела со соочуваме со историска одлука, сите заедно одлучуваме за нашата иднина и секој од вас треба да направи избор помеѓу изолацијата од минатото и иднината. Овој договор истовремено го потврдува нашиот македонски идентитет, ние сме Македонци и секогаш ќе бидеме Македонци, нашиот јазик, нашите граници, знаме и химна. Сите тие ќе бидат засекогаш потврдени и заштитени од целиот свет. Овој договор е гаранција за влез во Европската Унија и за влез во НАТО.

Должност ни е како родители, заради нашите деца, заради нашата Македонија, заради генерациите коишто доаѓаат, да излеземе и да гласаме ЗА европска Македонија. Да не чекаме уште 27 години. На 30-ти септември, иднината е во вашите раце и во вашиот глас. Вашиот избор пред гласачката кутија, ќе ја одлучи вашата иднина. Во недела не се седи дома. Недела е ден за историска одлука. Недела е ден за гласање. Што и да направиш во недела , ќе влијае врз иднината на твојот живот, на нашите деца, и врз иднината на државата. Сите заедно да излеземе во недела и да гласаме За европска Македонија. “, рече Трпевски.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 4 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 3 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 1 недела

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 2 недели

Водата од градскиот водовод во Гостивар забранета за пиење поради заматеност

Спортпред 2 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!