Поврзи се со нас

Македонија

Цело семејство завршило во болница по несреќа на патот Дебар-Маврови Анови

Објавено

на

 

Околу 16 часот попладнево се случила сообраќајна несреќа на патот Дебар – Маврови Анови, кај бензинска станица во атарот на селото Ростуше. „Во несреќата учествувале „мерцедес“ со тетовска регистрација, што го управувал 46 годишен жител на Голема Речица и камион МАН исто така со тетовска регистрација, управуван од 43 годишно лице од селото Челопек. При тоа возачот на мерцедесот, неговата сопруга и четири малолетни деца кои биле во возилото, се здобиле со повреди“, информираше портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски.

Повредените биле пренесени во дебарската болница, од каде децата ќе бидат префрлени на скопските клиники, мајката во клиниката во Тетово, а таткото ќе биде пуштен на домашно лекување. Поради увид на местото, патот Дебар-Маврови Анови беше целосно затворен за сообраќај неколку часа, а сега возилата се пропуштаа наизменично.

Маркетинг

Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Македонијапред 2 часа

Македонија дел од кампања на Амбер Алерт Европа-Како да се постапи при исчезнување на дете

Гостиварпред 3 часа

Света архијерејска Литургија во бигорскиот скит во Битуше посветен на браќата Кирил и Методиј

Парламентарни избори 2024пред 4 часа

Гласаат болни, немоќни и затвореници пред утрешното прегласување за парламентарните избори во 7 избирачки места

Македонијапред 4 часа

Одземен имунитетот на врховниот судија Георгиев, одобрен е и негов притвор

Технологијапред 17 часа

Топ 5 технолошки новитети кои доаѓаат во блиска иднина

Македонијапред 18 часа

Уапсен судија од Врховен суд поради сомневање за мито

Гостиварпред 19 часа

Ноќеска во Добридол лишени од слобода машко и женско лице поради физичка пресметка

Спортпред 20 часа

Манчестер сити четврти пат по ред шампион на Англија

Македонијапред 20 часа

Поевтинуваат бензините и дизелот

Гостиварпред 2 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 2 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 4 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 5 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 5 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 5 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 9 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 9 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 10 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена