fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Турска општина донираше 10.000 заштитни маски за Гостивар

Објавено

на

Општина Гостивар доби донација од 10.000 маски од Општина Кутахија, Република Турција, со која се збратимени. „Оваа општина со која се збратимивме изрази волја да обезбеди донација за што сум многу благодарен. Во време на пандемија ваква донација е многу потребна“, рече градоначалникот Арбен Таравари.
Локалната самоуправа најави дека во наредните денови маските ќе бидат дистрибуирани до граѓаните и трговските објекти во Гостивар и околината.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ ТРЕБА ДА СЕ ЛЕГАЛИЗИРА МАРИХУАНАТА ВО ЗЕМЈАВА?

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!