fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Турски државјанин по втор пат приведен во Гостивар

Објавено

на

На улица „ЈНА“ во Гостивар, вчеравечер (27 мај) околу 21 часот, од слобода бил лишен  24-годишниот турски државјанин Џ.Ч, заради непочитување забрана од државен орган.

„Турскиот државјанин бил лишен од слобода и на 13 мај годинава за нерегулиран престој и самиот требал да ја напушти Република Северна Македонија, но тоа не го сторил.“, извести Секторот за внатрешни работи.

Лицето потоа ноќеска било спроведено до Граничниот премин Блаце.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!