fbpx
Поврзи се со нас

Вести

Селекторот Милевски “U21” го објави списокот за последниот квалификациски натпревар

Објавено

на

Селекторот на репрезентацијата до 21 година, Благоја Милевски го објави спосокот на фудбалери на кои ќе смета на последниот квалификациски натпревар за пласман на европското првенство во Полска, 2017 година.

sisok-u21

Јас не би го издвоил овој натпревар како најважен. Ако не ги одигравме претходните девет натпревари на потребното ниво, овој натпревар немаше  ништо да менува. Сите 10 натпревари од квалификациите се подеднакво важни, па така и овој со Шкотска кој ќе го одиграме на домашен терен.

Ние самите како тим сме заслужни што во моментов се наоѓаме на првото место во групата, па со тоа се наметнува желбата и мотивот и на овој последен натпревар играчите повторно да го дадат својот максимум.

Мислам дека нашите играчи со своите настапи за репрезентацијата го заслужија вниманието од медиумите и сигурен сум дека јавноста тоа знае да го цени и дека ќе даде максимална поддршка на Националната Арена на 11. октомври! – изјави селекторот Благоја Милевски.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!