Поврзи се со нас

Гостивар

Уапсен гостиварец кој ги нападнал сопругата и ќерката

Објавено

на

СВР Тетово соопшти дека вчеравечер (15 октомври) во 23 часот и 45 минути, полициски службеници на Одделението за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода 43-годишниот гостиварец Б.Ф., кој еден час пред тоа во семејниот дом физички ги нападнал сопругата и нивната ќерка.

Полицијата извести дека се преземаат мерки за расчистување и документирање на случајот, по што ќе му биде изготвен поднесок по член 130 став 2 од Кривичниот законик.(телесна повреда при семејно насилство)

Сподели ја веста:
Најновата емисија „МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Тема: ПЕНЗИОНЕРИ | Гостинка: Живка Матевска
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 4 недели

Во Гостивар ќе се одбележат 100 години од раѓањето на еден од најголемите херои на Македонија, Чеде Филиповски – Даме

Гостиварпред 2 недели

Потресувачки случај на самоповреда и напад во семејство во гостиварско, четири лица пренесени во болница

Гостиварпред 2 недели

Филмско разбојништво во атар на Чегране, украдени над 500 кг. марихуана од фабрика за канабис

Гостиварпред 2 недели

Гостиварката Тамара со број 6, почна гласањето за Јуниор Евросонг

Гостиварпред 4 недели

Во еден по полноќ во Гостивар приведена девојка оти нарушила ред и мир

Гостиварпред 2 недели

Лишен од слобода 51-годишен гостиварец поради физички напад врз неговата вонбрачна партнерка

Гостиварпред 4 недели

Тамара Грујеска во пресрет на Јуниорски Евросонг: Со нетрпение го чекам настапот во Ница, ќе дадам максимум од себе

Гостиварпред 4 дена

Изменет режим на сообраќај на патот Тетово-Гостивар, ќе трае 6 месеци

Гостиварпред 2 недели

Семејна драма во гостиварско: Родителите се расправале, па синот го повредил таткото со нож

Спортпред 13 часа

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 3 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 3 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 4 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 4 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 4 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Гостиварпред 4 месеци

Во Ниќифорово достоинствено и гордо одбележан 1 век од раѓањето на великанот Чеде Филиповски-Даме

Гостиварпред 5 месеци

Коњаницата „Бигорски Манастир–Патот на црешовото топче“ продефилира во Гостивар, најмладиот учесник е Никола од Тумчевиште

Гостиварпред 6 месеци

Завршна изложба на делата од ликовната колонија „Гостивар 2023“

Огласи за вработување:

Advertisement
.

Популарно изминативе 100 дена

Вести

I arrestuar një gostivaras i cili i ka sulmuar bashkëshorten dhe vajzën

Објавено

на

SPB Tetovë njoftoi se mbrëmë (15 Tetor) në orën 23 e 45 minuta, zyrtarë policorë të Departamentit për punë të brendshme Gostivar e kanë privuar nga liria gostivarasin 43 vjeçar B.F., i cili një orë para kësaj në shtëpinë familjare fizikisht i ka sulmuar bashkëshorten dhe vajzën e tyre.

Policia njoftoi se merren masa për pastrimin dhe dokumentimin e rastit, pas çka do t’i përgaditet parashtesë adekuate sipas nenit 130 paragrafi 2 nga Kodi penal. (lëndim trupor gjatë dhunës familjare)

 

Сподели ја веста:
Најновата емисија „МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Тема: ПЕНЗИОНЕРИ | Гостинка: Живка Матевска

Популарно изминативе 100 дена