fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Уапсен гостиварец поради пукање од пушка на свадба

Објавено

на

Гостиварец завршил во полициска станица, по пријава за пукање од огнено оружје на семејна веселба.

Околу 4 часот и 40 минути, вo Секторот за внатрешни работи Тетово било пријавено пукање со огнено оружје на свaдбена веселба, која била организирана во двор од куќа на улица „ЈНА“ во Гостивар.

СВР Тетово информира дека набрзо по пријавувањето, од слобода бил лишен 35-годишниот гостиварец Д.Ј, кој се сомничи дека пукал и од кого одземена е полуавтоматска пушка „ИСД“, калибар 7,62 милиметри х 39 со рамка и 5 маневарски куршуми.

Извршен е увид, додека осомничениот е задржан за натамошна постапка.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!