fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Уапсен гостварец поради повеќе кражби

Објавено

на

Вчеравечер (22 февруари) околу 19 часот и 30 минути, на улица „Живко Брајковски“ во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 22-годишниот гостиварец Ф.Н. поради сомнение дека минатиот и овој месец во Гостивар извршил пет кражби и тешки кражби, од кои три во моторни возила.

Тој бил задржан во Полициската станица Гостивар за расчистување и документирање на случајот, по што ќе му биде изготвен соодветен поднесок.Од Ф.Н., исто така, било времено одземено и патничко моторно возило кое не било регистрирано повеќе од 6 месеци.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!