Поврзи се со нас

Вести

Është arrestuar një hajdut i cili ka kryer vjedhje në një objekt fetar në Gostivar

Објавено

на

Më datë 05.04.2022 në ora 09.30, zyrtarët policorë të SPB Tetovë-Departamenti i Punëve të Brendshme Gostivar kanë arrestuar një person dyzet e dy vjeçar nga Vrapçishti i Gostivarit. Ai dyshohet se më parë ka kryer vjedhje në një objekt fetar në Gostivar. Sendet e konfiskuara janë gjetur dhe i janë kthyer pronarit.

Pas dokumentimit të plotë të rastit, do të vijojë parashtresë përkatëse.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 1 час

(Фото) Еве што најде полицијата во ординацијата на надрилекарот во Врапчиште

Македонијапред 3 часа

Градежните фирми лани потрошиле 11,123 милијарди денари за градежни материјали и енергија

Спортпред 4 часа

Алкараз физички не издржа, Ѓоковиќ во финалето на Роланд Гарос

Гостиварпред 5 часа

Си товареле инвентар од обложувалница без да знае бизнис партнерот, приведени пет лица во Гостивар и еден во Тетово

Гостиварпред 6 часа

Од утре онлајн аплицирање за упис во средно

Гостиварпред 7 часа

Малолетник фатен со марихуана ноќеска на улица во Гостивар

Гостиварпред 9 часа

Државата има правни механизми за раскинување на концесиите за мали хидроцентрали во Маврово, порачува Еко свест

Гостиварпред 10 часа

Уапсен надрилекар во Врапчиште – Најдени апчиња, пари, медицински белешки во неговата лажна ординација

Гостиварпред 11 часа

Спортски игри за основците во Гостивар: Влечеа јаже, скокаа во вреќи, додаваа топка…

Гостиварпред 3 недели

Девизниот курс денес според приватните менувачници во Гостивар и НБРМ

Гостиварпред 4 недели

Продавале девојче за 50 до 200 евра, меѓу уапсените има и од Гостивар

Вестипред 3 недели

Планинско велосипедска тура „МТБ Маврово 2023“ – Во тек е пријавување

Гостиварпред 3 недели

Тамара од Гостивар ќе ја претставува Македонија на Јуниорскиот Евросонг!

Писмапред 2 недели

ПИСМА: Граѓани од Гостивар реагираат на небезбедно градилиште

Гостиварпред 2 недели

ПИСМА: Стотина родители инсистираат на целодневна настава во ОУ „Гоце Делчев“ Гостивар

Гостиварпред 2 недели

30 дена притвор за гостиварецот пријавен за сексуално вознемирување на малолетната внука

Гостиварпред 3 недели

Во Гостивар утре хит комедијата „Обвинителка“ со легендарната Лидија Вуќичевиќ

Гостиварпред 4 недели

Група граѓани од Гостивар со поддршка за Реџеп Таип Ердоган

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Гостивар

Уапсен крадец кој извршил кражба во верски објект во Гостивар

Објавено

на

На 05.04.2022 во 09.30 часот, полициски службеници на СВР Tетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар лишиле од слобода четриесет и две годишно лице од гостиварско Врапчиште. Тој се сомничи дека претходно извршил кражба во верски објект во Гостивар. Одзементите предмети биле пронајдени и вратени на сопственикот.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Сподели ја веста:

Популарно изминативе 100 дена