Поврзи се со нас

Гостивар

Уапсен жител на Косово, со босански пасош, со дозвола за постојан престој во Гостивар, баран од ОВР Гостивар

Објавено

на

Како информираат од Сектор за односи со јавност и протокол при МВР, вчера (17.02.2023) во 17.30 часот на граничен премин Меѓународен Аеродром-Скопје, полициски службеници го привеле Х.Ф.(51) од Косово со босанска патна исправа, а со дозвола за постојан престој во Гостивар.

Затоа што при пасошка контрола и проверка во оперативната евиденција било констатирано дека евидира со мерка „апси“ по барање од Секторот за меѓународна полициска соработка – Одделение за потраги при ОВР Гостивар.

Тој бил приведен и предаден на полициски службеници од СВР Скопје за понатамошна постапка.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 3 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 4 недели

Втора победа за Јулијана Златаноска на Вешта жена во Гостивар

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Наша цел е поправедно општество и еднаквост, порачаа гимназијалците од Гостивар

Гостиварпред 4 недели

„Вешта жена 2023“ во Гостивар во знакот на љубовта!

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 6 дена

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Отворени огласи за вработување

- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена