fbpx
Поврзи се со нас

Македонија

Уапсен жител на Порој, во џипот што го возел најдени 100 пакувања кокаин, марихуана…

Објавено

на

Вчеравечер (12 април) во 23 часот, на паркинг од фирма во тетовското село Порој, полициски службеници од СВР Тетово – Отсек за недозволена трговија со дрога и оружје го лишиле од слобода 31 годишниот А.Б. од ова село.

При преглед во патничкото моторно возило „хамер“, со тетовски регистарски ознаки, кое го управувал, биле пронајдени 100 пакувања различна големина кокаин, девет пакувања марихуана, две дигитални ваги и два мобилни телефона, а при тоа се однесувал агресивно и физички ги нападнал полициските службеници, соопшти СВР.

Тој е задржан во Полициската станица Тетово, неговото возило е одземено за вештачење и по целосно документирање на случајот, на А.Б. ќе му бидат изготвени соодветни поднесоци.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!