fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Уапсени две момчиња и девојка кои краделе низ Гостивар

Објавено

на

Во гостиварската населба Циглана, полициски службеници на Одделението за внатрешни работи ги лишиле од слобода Ф.Н.(22), А.О.(29) од Гостивар и 27-годишната Џ.С. од Кичево, поради сомнение дека во текот на овој месец извршиле неколку кражби и тешки кражби.

По лишувањето одземени им се повеќе предмети кои потекнувале од тие кражби и вратени им се на сопствениците. Ф.Н. и А.О. задржани се во Полициската станица Гостивар и ќе им биде изготвен соодветен поднесок.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 4 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 7 дена

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 3 недели

Фото вест: Гостиварец си го паркирал џипот на плоштад меѓу новогодишните украси…

Спортпред 2 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!