fbpx
Поврзи се со нас

Македонија

„Учебната година најверојатно ќе започне на 1. октомври“, рече Заев

Објавено

на

Новата учебната година најверојатно ќе почне на 1 октомври, наjaви денеска мандаторот Зоран Заев на прес конференција.

Тој додаде дека на првата владина седница ќе се донесат измените на законите за образованието, кои потоа треба да поминат во Собранието.

„Школската година нема да почне на 1 септември. Тенденцијата на подготовките поради здравствените протоколи ја носат работата тоа да биде на 1 октомври. На првата владина седница ќе биде донесена одлука, а ќе следуваат и законски измени“, изјави Заев.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Како треба да се одвива наставата во училиштата?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!