fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Училишта во пет села од Општина Врапчиште добија согласности за настава со физичко присуство

Објавено

на

Владата на вчерашната седница го усвои извештајот за работата на Комисијата за разгледување на барања за организирање на настава со физичко присуство, поднесени во периодот од 5 до 6 октомври 2020 година.

Комисијата разгледала вкупно 39 барања од основни училишта и даде согласност за започнување на настава со физичко присуство на 13 основни училишта, додека барањата на 25 основни училишта не се прифатени.

Меѓу училиштата кои добија согласност за настава со физичко присуство има неколку подрачни во села на територијата на Општина Врапчиште и тоа:

-училиштата во Галате, Калиште и Топлица добија согласности за настава со физичко присуство за учениците од четврто и петто одделение

-училиштата во Ломница и Ѓурѓевиште за учениците од петто до деветто одделение.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!