fbpx
Поврзи се со нас

Спорт

УЕФА одобри присуство на навивачи, последна одлука ќе имаат властите

Објавено

на

Европската куќа на фудбалот и официјално даде „зелено светло“ за отворање на стадионите за мечевите под нејзина капа.

Според УЕФА, стадионите ќе можат да се полнат до одреден степен, не со цел капацитет, но последната одлука дали ќе има или ќе нема навивачи ќе ја имаат властите кои ги одредуваат мерките во зависност од ситуацијата со коронавирус во државата.

– Веќе 27 земји дозволија навивачите во одредена бројка да се вратат на трибините. Во овие тешки времиња важно е да се донесе нова надеж и страст во животите на фудбалските фанови и да ги повикаме да се однесуваат одговорно, да ги почитуваат хигиенските мерки поради нивното здравје но и здравјето на останатите навивачи – изјави претседателот на УЕФА, Александер Чеферин.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!