fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Угостител од Гостивар пријавил дека две лица го нападнале во неговиот локал

Објавено

на

  СВР Тетово информира дека вчера (20 април) во 20 часот и 35 минути, на улица „Димитар Влахов“ во Гостивар, полициски службеници на Одделението за внатрешни работи Гостивар лишиле од слобода двајца гостиварци на возраст од 60 и 61 година, кои околу 18 часот и 45 минути биле пријавени од 64 годишник од Гостивар дека физички го нападнале во неговиот угостителски обејкт на улицата „Тоде Богдановски“.

  Полицијата наведува дека се преземаат мерки за расчистување и документирање на случајот и на двајцата инволвирани ќе им бидат изготвени поднесоци.

  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement

  Отворени огласи за вработување:

  Advertisement
  Македонијапред 1 час

  Стојаноска: Талат Џафери да се извини и да поднесе оставка

  Спортпред 2 часа

  Им се случува и во НБА: Прокисна покривот на арената во Далас

  Вестипред 2 часа

  Големи инциденти во Тирана помеѓу навивачите на Феенорд и Рома пред финалето на Конференциската лига

  Македонијапред 3 часа

  Руската православна црква го поздрави признавањето на автокефалноста на МПЦ-ОА од страна на СПЦ

  Гостиварпред 3 часа

  Натпросечно топло време и високо УВ зрачење

  Вестипред 3 часа

  Вартоломеј: Историски момент е отстранувањето на повеќедеценискиот раскол

  Гостиварпред 5 часа

  Прекин на струјата во делови од Гостивар денес и утре

  Вестипред 5 часа

  Во напад врз училиште во Тексас загинаа 19 ученици и двајца наставници

  Гостиварпред 15 часа

  Во Гостивар за 6 часа санкционирани 52 возачи на мотоцикли

  Гостиварпред 16 часа

  ОО СДСМ Гостивар го чествуваше 24 Мај: Светите браќа се клучни личности во македонската историја

  Гостиварпред 21 час

  Владиците г.Пимен и г.Јосиф отслужија молебен на гробот на Св. Кирил

  Вестипред 23 часа

  Факти за мајмунските сипаници

  Гостиварпред 1 ден

  Триесетина казни во Гостивар и Тетово за возачи кои не пропуштале пешаци

  Гостиварпред 1 недела

  Објавена прелиминарната листа со имиња за распределба на социјални станови во Гостивар

  Вестипред 1 недела

  Наместо спортска игра, тотален хаос на натпреварот КК Гостивар-Пелистер

  Гостиварпред 1 недела

  Завршил во ПС Гостивар поради закани кон сестрите и внуката

  Гостиварпред 1 недела

  Почина Петар Илоски, еден од втемелувачите на гостиварската кошарка

  Гостиварпред 2 недели

  Техничкото училиште во Гостивар се презентира пред полуматурантите

  Гостиварпред 2 недели

  Ботанички градини во две училишта во Гостивар, децата со љубов одгледуваат билки и зеленчук

  Гостиварпред 4 дена

  Бизнис саем во Гостивар, учествуваат 20-тина компании

  Гостиварпред 2 недели

  Лукаревска во посета на гостиварската фирма Прогрес 1998

  Гостиварпред 1 недела

  74 граѓани на прелиминарната листа за социјален стан во Гостивар

  Гостиварпред 4 дена

  Емотивна средба во гимназијата во Гостивар-Прослава на 55 години матура

  Спортпред 1 недела

  КК Гостивар казнет со 165.000 денари, два натпревари без публика и суспензија на стручниот штаб

  Гостиварпред 2 недели

  Почна градба на нов објект на градинка во Гостивар

  Гостиварпред 6 дена

  Свеченост за матурантите во економското училиште во Гостивар: Ни го покажавте патот, предизвикот е наш!

  Спортпред 7 дена

  МЗТ Скопје без проблеми во празната Младост против Гостивар 72-85

  Спортпред 1 недела

  Пелистер славеше во празна сала со само „пет на пет“ против КК Гостивар

  Вестипред 1 недела

  Наместо спортска игра, тотален хаос на натпреварот КК Гостивар-Пелистер

  Спортпред 2 недели

  КК Гостивар го „стопи“ и Еуроникел 78-70

  Гостиварпред 3 недели

  Концерт на гимназијата во Гостивар за успех на матурантите и добредојде на полуматурантите

  Гостиварпред 1 месец

  Велигден 2022 во Гостивар: Сплотени со радост во срцата, Христос Воскресе-Навистина Воскресе!

  Културапред 1 месец

  Успешен концерт во Гостивар на друштвото „Браќа Ѓиноски“ во чест на Велигден

  Спортпред 2 месеци

  2МФЛ: ФК Гостивар го шокираше Вардар совладувајќи го 2-1

  Гостиарскипред 2 месеци

  Во Гостивар се одржува „Вешта жена“: Уникатни трпези, забава и дружење

  Гостиварпред 2 месеци

  Гостиварското основно музичко училиште прослави патронат

  Гостиварпред 2 месеци

  Состојба на скривниците во Гостивар – Ќе завршат ли работа во случај на „Не дај Боже“?

  Гостиварпред 3 месеци

  Гостивар порача: Не сте сами!-Поддршка за жените во борбата против рак

  Спортпред 3 месеци

  Храбриот Гостивар немаше доволно сили за целосен шок – Победа на МЗТ 87-85 (фото)

  Advertisement
  Advertisement

  Популарно изминативе 100 дена