fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

УХМР предупредува на поројни дождови и невреме

Објавено

на

Управата за хидрометеролошки работи издаде предупредување дека под влијание на серија влажни бранови денес попладне и во наредните денови времето ќе биде претежно облачно и нестабилно, на повеќе места со обилни врнежи од дожд (над 50 л/м2, а во крајните западни и југоисточни делови и над 70 л/м2 за целиот период). Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со грмежи, засилен ветер и појава на град.

Министерството за земјоделство апелираше до земјоделците да ги преземат превентивни мерки за зацврстување на пластениците и другите конструкции, да ги расчистат одводните канали за полесно одлевање на површинските води и заштита од нив.

Во Гостивар температурата денес ќе се движи д 7 до 15 степени.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!