fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

УХМР со предупредување за дестабилизација на времето попладнево

Објавено

на

Управата за хидрометеоролошки работи во последното издадено предупредување соопшти дека денес во попладневните часови ќе има појава на локална нестабилност со повремени врнежи од дожд, а на места процесите ќе бидат поинтензивни со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Од утре се очекува значителен пораст на температурите и претежно стабилни временски услови со сонце.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

анкета:

Дали треба да се воведуваат дигитални учебници во училиштата?

  • Не (78%, 352 Votes)
  • Да (20%, 88 Votes)
  • Не знам (2%, 11 Votes)

Вкупно гласачи: 451

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!