fbpx
Поврзи се со нас

Македонија

УХМР со предупредување за поројни дождови, грмежи и засилен ветер

Објавено

на

Управата за хидрометеоролошки работи во последното издадено предупредување наведува дека денес ќе има повремени врнежи од дожд, на места поројни и пообилни, локално и над 20л/м2, проследени со појава на грмежи и засилен ветер.

Утре (недела) поради продор на постудена воздушна маса, на планините и на некои повисоки места претежно во северните делови, врнежите ќе бидат од снег. Ќе дува умерен до засилен северен ветер (над 60 км/час), а дневните температури позначително ќе опаднат, особено во северните делови.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!