Поврзи се со нас

Македонија

УХМР со предупредување за силен ветер од над 70 километри на час

Управата за хидрометеоролошки работи излезе со предупредување за дестабилизаицја на времето. „Денес од пладне ќе има врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег. Повеќе врнежи ќе има во северозападните делови каде на планините снежната покривка дополнително ќе се зголеми. Ќе дува засилен, повремено силен ветер кој локално ќе достигнува брзина над 70 км/час и на планините ќе услови појава на снежни наноси. Во текот на денот ветерот ќе биде од јужен, а во вечерните и ноќните часови од северозападен правец.“, соопшти УХМР.

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!