fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

УЈП електронски ги испраќа даночните пријави, граѓаните со рок до 31 мај да ги поправаат или потврдат

Објавено

на

Управата за јавни приходи (УЈП) ги информираше граѓаните дека во тек е електронското доставување на пополнетите годишни даночни пријави за утврдување персонален данок на доход за 2018 година.

Лицата кои се регистрирани на системот „Е-персонален данок“ увид во даночните пријави може да извршат преку своите кориснички профили. Крајниот рок за доставување на претпополнета Годишна даночна пријава за утврдување на персонален данок на доход за 2018 година од страна на Управата за јавни приходи до граѓаните е 30 април.

Граѓаните имаат можност, најдоцна до 31 мај да ја потврдат или коригираат претпополнетата годишна даночна пријава.

Според информациите од УЈП, пријави до сега биле испратени до околу 630 илјади граѓани, а до крајот на рокот пријави треба да добијат уште околу 80 илјади.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Како треба да се одвива наставата во училиштата?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Гостиварпред 3 часа

Видео упатство: Како ученикот да се најави на Платформата за далечинско учење

Занимливостипред 6 часа

Секогаш е интересно да научите нешто ново за себе – Занимливости за човековата психа

Гостиварпред 8 часа

Во регионот на Гостивар 6 оздравени, 3 нови случаи, 1 починат, во земјава 148 новозаразени со ковид

Македонијапред 9 часа

Грантови од 3.000 до 10.000 евра ќе добијат рестораните за свадби

Македонијапред 9 часа

Премиерот Заев најави 31 мерка за поддршка на стопанството и граѓаните

Гостиварпред 10 часа

Празничниот викенд за 11 Октомври ќе биде „Викенд без ДДВ“ и ќе важи за домашни производи и ИТ опрема до 500 евра

Гостиварпред 13 часа

Возачите во Гостивар крајно недисциплинирани – 101 казна во акцијата на МВР

Гостиварпред 15 часа

„Кокошка“ со награда за најдобра претстава на фестивалот „Отело“ во Гостивар

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!