Поврзи се со нас

Вести Гостивар

УЈП на аукција ќе продава автомобили, комбиња, телевизори, машини за дупчење

Управата за јавни приходи на јавна аукција и комерцијална продажба стави запленета роба од даночни обврзници. Ќе се продава автомобили, комбиња, машини, компјутери како и производствени линии, камин на пелети и друго.

Со почетна цена од околу 2.800 евра ќе се продава Фиат добло 2005 година, Мерцедес 2005 година почетна цена 6.800 евра, телевизори за 10.000 денари и разна друга кондиторска роба. На продажба се ставени уште машини за дупчење од 123.000 евра и линија за производство на чевли.

За да учествуваат на аукцијата зинтересираните мора да уплатат депозит од 10% од утврдената почетна цена.

Целата листа може да ја погледнете тука.

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!