Поврзи се со нас

Гостивар

УЈП распродава автомобили, камиони, ниви, козметика…

Управата за јавни приходи објави оглас за продажба на запленета роба од даночни обврзници. На електронските јавни аукции/слободни комерцијални продажби ќе се продаваат автомобили, камиони, разни машини, ниви, како и козметички производи, компјутери, фрижидери, средства за хигиена и друго.

Со почетна цена од околу 1.700 евра се продава Фиат линеа од 2008 година, форд фокус од 2002 година и рено клио од 2003, имаат почетна цена од 1.400 евра, потоа булдожер со цена од 5.600 евра итн.

За стварите кои се предмет на електронска јавна аукција, може да учествуваат лица кои успешно се регистрирале и претходно уплатиле депозит во висина од 10% од утврдената вредност на движните/недвижните ствари, најдоцна до 23.01.2020 година.

За стварите кои се предмет на слободна комерцијална продажба сите заинтересирани лица треба да достават понуди на порталот во делот кој се однесува на слободна комерцијална продажба објавен од надлежната Регионална дирекција/Центар за складирање и впаричување на движни ствари и тие  се продаваат по системот видено-купено.

Целата листа може да ја погледнете ТУКА

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 10 минути

Сет антикризни мерки: Сите функционери ќе земаат минималец за април и мај, за работниците во приватен сектор минимална плата ќе исплати Владата

Гостиварпред 27 минути

Хуманитарните пакети во Гостивар, Врапчиште и М.Ростуше ќе ги делат само обучени лица

Гостиварпред 1 час

Во Гостивар вкупно се направени 40 тестови за корона, нови позитивни случаи нема

Вестипред 4 часа

Околу 1.200 матични лекари вклучени во откривање и следење на пациенти со корона

Македонијапред 5 часа

Дозволено половина час шетање на кучињата за викенд полицискиот час

Здравје и убавинапред 18 часа

Зошто е добро да правите склекови

Гостиварпред 20 часа

Гостиварските угостители бараат државна помош во спротивно ќе мора да отпуштаат вработени

Гостиварпред 22 часа

Кризниот штаб во Гостивар бара банките и дуќаните каде има гужви да спроведат поголем ред

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!