Поврзи се со нас

Гостивар

„Ултра маркет“ со апел до купувачите: Носете повеќенаменски торби со себе

Објавено

на

Со стапувањето на сила на новите законски измени со кои пластичните ќеси од денес ќе чинат 15 денари за парче. Ултра маркет апелираат до купувачите да користат повеќенаменски торби за пазарење или хартиени ќеси.

Воедно од ланецот на маркети, информираат и за ново работно време, по кое ќе работат во зимскиот период. Понеделник – петок д 07:30 до 21:30 часот, во недела од 08:00 до 16 часот.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена