Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!  • Дата: 14/04/2019 | 14:26

УО на КК Гостивар закажа вонреден состанок

Управниот одбор и спонзорите на Кошаркарскиот клуб Гостивар, вечерва во 20 часот закажаа вонреден состанок каде ќе се разгледува вчера настанатата ситуација во која КК Гостивар беше елиминиран од КУП натпреварувањето.

“Пристапот, делегирањето службени лица, катастрофалната арбитража, малтретирањето на навивачите и делегатот кој го виде и проголта сето тоа на вчерашниот натпревар, се поголемиот дел од нештата кои го уништуваат спортот во државата во случајов кошарката. Да се уништи ваков национален настан, поради однапред зацртани цели треба да е казниво дело. Незадоволството е големо, разочарувањето уште поголемо, ако не треба да постоиме и ги реметиме плановите, нека не поштедат и од давање пари. Вечерва ќе се одлучи дали ќе продолжиме или не, велат од КК Гостивар.

Напишете коментар