Поврзи се со нас

Гостивар

Уписи на ученици во музичкото училиште „Енвер Стафаи“ во Гостивар

Објавено

на

Во општинското основно музичко училиште „Енвер Стафаи“ во Гостивар во тек се уписи на ученици за учебната 2022/2023 година, кои имаат желба да изучуваат музички инструменти и пеење.

„Учениците ја посетуваат настава во музичкото училиште двапати неделно, според нивното слободно време. Музичкото училиште ги поседува сите потребни инструменти и ги задоволува сите услови за редовна и квалитетна настава. Ги покануваме сите заинтересирани деца кои имаат желба и талент да станат дел од нашето училиште. За сите ученици организиран е бесплатен превоз од Гостивар до училиштето.“, рекоа од установата.

Повеќе информации може да се добијат на: 042 213 339, 070 345 380, 070 314 382.

Основното музичко училиште во Гостивар постои околу три децении, а наставата се изведува на: македонски, албански и турски јазик. Децата изучуваат солфеж и инструмент.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 1 недела

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 3 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Вестипред 5 дена

Вo Здравствен дом Ростуше дијагностика и интервенции со современа апаратура за пациентите од цел регион

Гостиварпред 3 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 3 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 2 недели

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Гостиварпред 2 недели

Во понеделник дел од Гостивар 5 часа без струја, ќе биде исклучено и училиште

Македонијапред 4 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Гостиварпред 3 недели

Гостопримството на гостиварци и дали биле подобри домаќини од тетовци?…

Огласи за вработување:

Популарно изминативе 100 дена