Поврзи се со нас

Македонија

Урбаната приказна „Урбан Стил“ на Државна лотарија го размрда Тетово

Објавено

на

Атрактивната Марјана Станојковска заедно со битолскиот пејач Дарко Гроздановски и кумановската инфлуенсерка Илариа Кирилов привлекоа големо внимание во градот под Шара, претставувајќи им го на тетовчани лозот „Урбан Стил“.

„Постојано ја збогатуваме понудата на Државна лотарија со нови лозови, се со цел да ги изненадиме нашите играчи со нови можности за освојување на најразлични премии, како автомобили, електрични мотори и вредни парични добивки. Летово отворивме и нови персонализирани продажни места на Државна лотарија во центарот на Куманово и во центарот на Тетово и планираме да се прошириме со сличен тип на уплатно исплатени места и во останатите градови низ Македонија. Се надевам дека оттаму ќе имаме голем број на нови среќни добитници на главни премии. Денес сме во Тетово и во тек е промоцијата на најновиот инстант лоз “Урбан Стил” кој нуди дури 100 електрични мотори како и вредни пар добивки, искрено се надевам дека токму од оваа промоција некој ќе си замине дома со нов електро мотор.“, рече Марјана Станојковска.

Учеството во играта е едноставно, а дознавањето на добивката е брзо и забавно. Со гребење на 9-те полиња за игра на инстант лозот „Урбан Стил“, доколку се добијат три исти симболи електричниот мотор е ваш, доколку на три места се открие ист износ, следува парична добивка до 10.000 денари. На инстант лозот има два модела електрични мотори со слични перформанси.

Веќе се изгребани и првите електрични мотори, среќните добитници се од Кичево, Делчево и Демир Хисар.

„Оваа сабота заедно со Државна лотарија сме во Тетово, подготвивме многу изненадувања, „Урбан Стил“ дава динамика, добивки и добра енергија, тука сме да се забавуваме и да делиме интересни награди, ќе ги посетиме и другите градови низ државата.“, кажа Илариа Кирилов.

Главната награда на „Урбан Стил“ се 100 електрични мотори.

„Имав можност да возам еден и навистина се супер урбано превозно средство за низ град, сосема се безшумни, безбедни и не ја загадуваат околината, како створени за потребите на младите, кои имаат можност да си добијат еко-мотор со инстант лозот “Урбан Стил“.“, напомена пејачот Дарко Гроздановски.

Лозот чини 50 ден и наменет е за сите оние кои го негуваат урбаниот начин на живот и притоа се грижат за животната средина. Наменет е и за младите кои сакаат да го избегнат градскиот метеж и многу побрзо и полесно да стигнат до посакуваната дестинација.

Проценивме дека на младите и на животната средина им треба поддршка во урбаниот начин на живеење. Затоа во семејството на нашата инстант лотарија вклучивме можност за освојување електричен мотор, со учество во игра на среќа.

Инстант лозот „Урбан Стил“ има одговор за подобрување на стилот на живеење, но има и решенија за загадувањето, за градската бучава и градскиот метеж, како и за намалување на буџетот за превоз.

Сподели ја веста:
„МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Фејзи и Ѓурчиновска | ЖЕНИТЕ ОД РУРАЛНИ СРЕДИНИ
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 1 недела

Курсна листа на НБРМ и приватните менувачници во Гостивар

Македонијапред 2 недели

Најнова одлука: Од утре промената на возачките, сообраќајните и патните листови ќе бидат без надоместок

Македонијапред 4 недели

Ќе се доделуваат ваучери за инвертери, огласот утре

Што, како, каде?!пред 4 недели

Гаражна распродажба во РАМСТОР: Огромни попусти до 70% на шопинг до 11ти Февруари!

Македонијапред 2 недели

Граѓаните затекнати во странство по 12 февруари со стари пасоши, ќе можат да се вратат со патен лист

Гостиварпред 3 недели

Таравари: Куршумот најден пред мојот дом е со јасна заканувачка мафијашка порака

Гостиварпред 3 недели

Утре во Гостивар можни прекини на водата и намален притисок поради пуштање во употреба на нов резервоар

Гостиварпред 2 недели

Велјаноски: Одлуката за вработување во гостиварската болница е противзаконска, прекршителите да бидат повикани на одговорност

Гостиварпред 3 недели

Пред влезната врата од куќата на Таравари оставен куршум

Гостиварпред 1 месец

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 2 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 3 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 3 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 6 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 6 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 7 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 7 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 7 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Огласи за вработување:

- Клуб Спорт 77
- Млекара Маврово с.Ижиште
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена