Поврзи се со нас

Македонија

Уште две лица починаа од Ковид19 во Македонија

Двајца пациенти починаа од Ковид 19, информираше на денешната прес конференција, министерот за здравство Венко Филипче. Со ова, вкупната бројка на смртни случаи е 6.

„На киниката за инфективни болести починаа 2 лица. Еден пациент на 91 годишна возраст кој беше хоспитализиран 8 дена и пациент на 31 годишна возраст, чија клиника слика беше тешка, вчера беше интубиран, поставен на респираторна машина, но за жал рано утрово почина. Сакам да изразам сочувства до семејствата“, соопшти министерот.

Во изминатите 24 часа во Македонија регистрирани се вкупно 16 новозаболени со коронавирус.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА

Дали сте задоволни од понудените мерки на Владата, за справување со економската криза?

Резултати од анкетата

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!