Поврзи се со нас

Занимливости

Уште еден уникатен начин за социјално дистанцирање

Глетката на италјанец кој носи голем диск околу себе со радиус поголем од еден метар, измами зачудувачки и љубопитни погледи кај минувачите во трговскиот центар Testaccio во Рим.

Но, не станува збор за последна мода, туку за досетлив и креативен метод за заштита од корона вирусот и социјално дистанцирање додека пазарувате. На овој начин никој не може да ви се приближи и да ве доведе во опасност од пренесување на корона вирусот. Досетливо, зарем не?

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!